UCAM Murcia, Pınar KSK'nin ihracını istiyor...

FIBA Şampiyonlar Ligi çeyrek final ilk maçında UCAM Murcia'ya evinde 79-65 mağlup olan Pınar Karşıyaka'nın Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda yaşanan olaylar nedeniyle başı ağrıyor.

UCAM Murcia, Pınar KSK'nin ihracını istiyor...

FIBA'nın maçla ilgili ağır bir rapor hazırlayıp oyunun skorboard arızası nedeniyle 1 saat, son periyottaki olaylar yüzünden ise 15 dakika durması, Murcialı oyunculara tribünden fiziki müdahalede bulunulması, sahaya ayakkabı dahil yabancı maddeler atılması ve küfürlü tezahüratları tek tek dosyaya yazarak kulüpten savunma istediği öğrenildi. Savunmasını hazırlayacak Pınar Karşıyaka'nın gelecek sezon Avrupa'da FIBA organizasyonuna katılırsa evindeki en az 2 maçı seyircisiz oynama ihtimalinin olduğu belirtildi.

İspanya'ya dönüşte Opinion de Murcia Gazetesi'ne konuşan UCAM Murcia Genel Menajeri Alejandro Gomez, FIBA'ya Karşıyaka'yı Avrupa'dan ihraç etme çağrısı yaptı. Gomez, "Karşıyaka'nın davranışlarına bakarsak otomatik olarak FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nden ihraç edilmeleri gerekiyor. Aramızdaki ikinci çeyrek final maçı oynanmamalı. Bizim için sürreal bir deneyim oldu. 24 saniyeyi gösteren saat bozuldu ancak 2. yarının başında kimse bunu düzeltmeye çalışmadı. Bence FIBA bu konuda ciddi şekilde düşünmeli çünkü bunlar doğru şeyler değil, turnuvayı zedeleyen şeyler. Sahaya birçok madde attılar ve Rojas'a saldırdılar. Bunlar son yüzyılda yaşanıyordu. FIBA'nın bunu dikkate alması lazım" dedi.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250