23-06-2022 İDDAA

Glutamin Nedir, Yararları Nelerdir?

Glutamin, beyin sağlığını korumaya yardımcı olan bir amino asittir.

Glutamin Nedir, Yararları Nelerdir?

Glutamin, beyin sağlığını korumaya yardımcı olan bir amino asittir. Glutamin enerji üretiminde rol oynar ve kas protein sentezi için önemli olduğu, yağsız kütle oluşturmanıza ve vücut yağını kaybetmenize yardımcı olduğu gösterilmiştir. Glutamin, çiftlik hayvanları ve kümes hayvanlarının dokularında yüksek düzeyde bulunan bir bileşiktir.

Glutamin öncelikle vücut tarafından bir enerji kaynağı olarak kullanılır. Glutaminin ayrıca depresyon, karaciğer sorunları ve kronik ağrı dahil olmak üzere çok sayıda sağlık durumunun tedavisinde etkili olduğu bulunmuştur. Glutamin takviyeleri almanın çok az yan etkisi vardır. Bununla birlikte, diğer takviyelerde olduğu gibi, glutamin takviyeleri almadan önce bir doktorla konuşmak önemlidir.

Glutamin Nedir?

Glutamin, protein açısından zengin gıdalarda bulunabilen bir amino asittir. Ayrıca bir diyet takviyesi olarak da mevcuttur. Glutaminin kas büyümesini teşvik etmeye, atletik performansı iyileştirmeye ve kas ağrısını hafifletmeye yardımcı olduğu gösterilmiştir. Ek olarak, glutamin, vücudun glikojen depolarını daha verimli bir şekilde geri dönüştürmesine yardımcı olarak ve iltihabı azaltarak kalp sağlığının korunmasında rol oynayabilir. Glutamin almak istiyorsanız https://www.protein34.com/l-glutamin sitesine bakabilirsiniz.

Tanıtım
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER İDDAA HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250