10-05-2021 THY EUROLEAGUE

Ataman: Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman, THY Euroleague Final-Four organizasyonuyla ilgili video konferans yöntemiyle düzenlenen medya gününde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Ataman: Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim

Tecrübeli başantrenör, lacivert-beyazlı kulüple 2 yıllık yeni sözleşme imzaladığını ve bu sürede takımı aynı seviyede tutmaya çalışacaklarını kaydetti.THY Avrupa Ligi'nde son 3 sezonda iyi bir performans sergilediklerini dile getiren Ataman, "Önümüzdeki 2 yıl boyunca Anadolu Efes'i aynı seviyede tutmaya çalışacağız. Takımımız, son 3 sezondur Avrupa basketbolunun zirvesinde. Bu süreçte en çok maç kazanan takımlarından biriyiz. Sadece kazandığı maçlarla değil oynadığı basketbolla da keyif veren bir takım halindeyiz. Önümüzdeki sezonlarda da bunu devam ettirmeye çalışacağız. Kadro yapılanmasının nasıl olacağını bilemiyorum. Sözleşmesi biten, NBA şansı olan oyuncularımız var. Bunları transfer döneminde göreceğiz. Ne olursa olsun aynı noktalarda olmak hepimiz için kaçınılmaz. Hem Anadolu Efes hem de benim antrenörlük kariyerim için artık buradan geri dönüş olmayacaktır." diye konuştu.

Ataman, son dönemdeki başarılarının ardından başka kulüplere transfer olmayı hiç düşünmediğini söyledi. Kendisine göre Avrupa basketbolunda Anadolu Efes'in en kurumsal ve en organize kulüp olduğunu aktaran Ergin Ataman, şöyle devam etti: "Anadolu Efes'in organizasyonunu yaşadıktan sonra Avrupa'da başka bir takıma transfer olmayı hiç düşünmedim. Kendi ülkemdeyim. Türkiye'nin takımı Anadolu Efes ve biz çok uyumlu bir çalışma içindeyiz. Böyle bir düşüncem hiç olmadı. Sürekli NBA ile ilgili soru geliyor. NBA'i çok zor görüyorum. Bir Avrupalı koçun başarılarından sonra başantrenör olarak başlaması NBA tarihinde yok. İleride böyle bir oluşum sonrası bana bir teklif gelirse tabii ki bunu düşünürüm. Hiçbir zaman başkalarının büyük gördüğü görevden kaçınmam. Önümüzdeki 2 sezon Anadolu Efes ile ciddi, güzel ve uyumlu bir birlikteliğimiz olacak. İnşallah buna devam ederiz. Mourinho, belgeselinde, 'Biz antrenörler her ne kadar profesyonel olsak da aslında çok duygusal insanlarızdır. Takımlarla, oyuncularla ve kurumlarla hep bir bağ oluştururuz. Onun için biz ne kadar başarılı olursak olalım kovulmadığımız sürece takım değiştirmeyiz.' diyor. Benim de durumum bu şekilde. Kovulmadığım sürece Avrupa'da Anadolu Efes'teyim ama ileride NBA'den teklif olursa değerlendiririz."
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER THY EUROLEAGUE HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250