Tolga Öngören sezonu değerlendirdi

Takımın sezon boyunca yaşanan tüm sıkıntılara rağmen göstermiş olduğu mücadeleden ve vazgeçmeme isteğinden mutlu olduklarını belirten Tofaş Spor Kulübü Genel Menajeri Tolga Öngören, “Yeni sezonda misyonumuzu değiştirmeden hem Avrupa’da hem Türkiye liginde kulübümüzü ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz” dedi.

Tolga Öngören sezonu değerlendirdi

TOFAŞ Basketbol Takımı, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde 2018-2019 sezonunu play-off yarı finalisti olarak noktalarken, Kulübün Genel Menajeri Tolga Öngören sezon değerlendirmesinde bulundu. Türkiye liginde normal sezonu üçüncü sırada tamamlayıp, play-offlar’da da yarı final oynadıklarını belirten Öngören, “Ben öncelikle sezon boyunca bize destek veren bütün sponsorlarımıza ve özellikle Bursa’daki seyircilerimize çok teşekkür ediyorum. Önümüzdeki sezonlarda taraftarlarımızın daha da iyi bir maç günü deneyimi yaşamaları için en iyi ortamı sağlamaya gayret göstereceğiz. Sezonun geneline baktığımızda süreç içerisinde bizim de sakatlıklarımız, inişlerimiz, çıkışlarımız oldu. Zor günlerden geçtik. Sezon başında kurduğumuz yeni kadroda özellikle Jeff Withey ve Demonte Harper’ın adaptasyon sıkıntılarını yaşadık. Daha sonra değişiklikler yaparak kadromuzu biraz daha kuvvetlendirmeye çalıştık. Son döneme girdiğimizde de takımımızın en önemli oyuncularından Diante Garrett’ın ciddi sakatlığı bizi çok zor durumda bıraktı. Bu gelişmeden sonra Travis Trice ile anlaşarak sezonun son kısmını oynamaya çalıştık. Bence başarılı da olduk. TOFAŞ Basketbol Kulübü’nün en önemli misyonu olan genç oyuncuları geliştirerek süre verme konusunda bu yıl iyi işler yaptığımızı düşünüyorum. Bütün oyuncularımız sezon sonu itibarıyla, sezonunun ilk gününe göre önemli bir gelişim kaydettiler” dedi.


“Takımımızın göstermiş olduğu mücadeleden, vazgeçmeme isteğinden memnunuz” diyen Tolga Öngören, “Sezona ait şunu söyleyebilirim ki Eurocup’a daha fazla konsantre olarak Avrupa’da daha iyi sonuç alabilmemiz ve son maçta evimizde kaybettiğimiz TOP 16 şansını daha iyi kullanmamız gerekirdi. Ama genel olarak baktığımda da takımımızın göstermiş olduğu mücadeleden, vazgeçmeme isteğinden çok mutluyuz. Özellikle Fenerbahçe Beko serisinde çok kuvvetli bir takıma karşı ikinci ve üçüncü maçlarda ciddi direnç gösterip, kazanabilecekleri noktaya getirdiler. Bu enerji ve istek ileriye umutla bakmamızı sağlıyor. Bunun yanı sıra play-off serilerinde Kenny Kadji’den daha iyi bir performans ve daha farklı bir liderlik tercihi beklerdik. İş konsantrasyonu, performans ve takım içi iletişim tercihleri konusunda kendisinden mutlu olmadığımızı söyleyebilirim. Daha iyi bir profesyonel çizgide olarak, hem Bursalı basketbol severler için hem de takımımız için performansını yukarı çekmesini ve davranışlarıyla da genç oyuncularımıza rol model olmasını isterdik” ifadelerini kullandı.


2019-2020 Sezonu çalışmalarının bugün itibarıyla başladığını belirten Genel Menajer Öngören, “Misyonumuzu değiştirmeden hem Avrupa’da hem Türkiye liginde kulübümüzü ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edecek en mücadeleci, en doğru takımı kurmaya çaba göstereceğiz” diye konuştu.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ING BASKETBOL SÜPER LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250