22-07-2019 GENEL

TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu 2019 Türkiye Şampiyonu Hercules

Antalya Konyaaltı’nda bulunan Olbia Meydan’da gerçekleştirilen TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu 2019 Finali’ni Hercules ekibi kazandı.

TBF 3x3 Red Bull Reign Basketbol Turu 2019 Türkiye Şampiyonu Hercules

12 takımın şampiyonluk için kıyasıya mücadele ettiği organizasyonda gruplarını birinci sırada bitiren takımlar yarı finalde karşılaştı. Yarı Final ilk maçında Petkimspor, İstanbull’u 22-13 yenerek finale yükselen ilk takım olurken, Hercules de zorlu mücadelenin sonunda S. Pandalar’ı 21-17 yenerek diğer final biletini aldı.

FIBA 3x3 lisanslı hakemlerimiz Çisil Güngör ve Hande Öztürk’ün görev aldığı final maçının ilk dakikalarında iki takım da sayı bulmakta zorlanırken oyunun son bölümlerinde ayakta kalmayı başaran Hercules, Petkimspor’u 13-10 yenerek Türkiye şampiyonluğunu ilan etti.

Hercules, Eylül ayında Kanada’da düzenlenecek Dünya Finali’nde ülkemizi temsil edecek.

Madalya töreninde ikinci olan takıma madalyalarını TBF Altyapı Faaliyetleri Yetkilisi Serdar Çelik ile Antalya Basketbol İl Temsilcisi Soner Yasak verdi.

Şampiyon takıma madalya ve kupalarını ise TBF Altyapı Faaliyetleri Müdürü Gökhan Sunter ile Antalya GHSİM Spor Şube Müdürü Yavuz Gürhan verdi.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GENEL HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250