Site En Üstü 728x90 - 970x90 (bball)

Pau Gasol: FIBA Dünya Kupası 2023 için çok heyecanlıyım

Manila'da düzenlenen FIBA Basketbol Dünya Kupası 2023 kura çekiminin ardından Pau Gasol, FIBA'nın internet sitesine İspanya’nın Dünya Kupası kurası ilgili bazı açıklamalarda bulundu.

Pau Gasol: FIBA Dünya Kupası 2023 için çok heyecanlıyım

İspanya’nın iyi bir kura çektiğini söyleyen Gasol, “Bence İspanya’nın kurası iyi bir kuraydı. Bu, bunun onlar için garanti veya kolay bir yol olacağı anlamına gelmiyor. Bence bir Dünya Kupası'nda rekabet ederken en baştan hazır olmalısınız ve günün sonunda bir sonraki aşamaya geçmelisiniz. Bazı zorlu takımları geçmek zorunda kalacaksınız. Bu yüzden, yine, takımımızın nasıl tepki vereceğini ve nasıl oynayacağını görmek beni heyecanlandırıyor. Ancak kimliğimiz, doğamız ve bunun ne anlama geldiğini bildiğimiz için şansımızın yüksek olduğunu düşünüyorum.” dedi.

 

“Biz Sergio Scariolo’ya sahibiz”

Başantrenör Sergio Scariolo ile dört Avrupa Basketbol (EuroBasket) şampiyonluğu (2009, 2011, 2015, 2022), bir EuroBasket bronz madalyası (2017), Olimpiyat Oyunları’nda gümüş (2012) ve bronz (2016) madalya ve 2019 Dünya Kupası’nı kazanan İspanya için Scariolo’nun önemine değinen Gasol, “Karşımızda kim olursa olsun, milli takımımızın ve Dünya Kupası'nın güçlü bir üyesi olmaya devam eden Sergio'ya sahibiz. Dünya Kupası diğer ülkeler için olduğu gibi ülkemiz için de her zaman önemli ama bizim için heyecan verici ve eminim ki çok iyi işler yapacağız.” şeklinde konuştu.

 

“Dünya Kupası için çok heyecanlıyım”

2002 ve 2014 dünya kupalarında forma giyen Gasol, bu yılki turnuvanın mücadele düzeyi yüksek bir turnuva olmasını beklediğini söyleyerek, “Yeteneklerinin seviyesi nedeniyle katıldıkları her şampiyonada diğer takımların yenmesi gereken takım her zaman ABD'dir. Ancak tarih bize, potansiyel olarak kağıt üzerinde yetenekli takımların birlikte oynayarak, rekabet ederek, doğru şekilde oynayarak bunun üstesinden nasıl gelebileceğini ve bir şampiyonluk kazanıp dünya şampiyonu olabileceğini gösterdi. Bunun nasıl sonuçlanacağını görmek için sabırsızlanıyorum. Eminim çok eğlenceli bir şampiyona ve umarım birçok açıdan tarihi bir şampiyonluk olacak Yakından takip edeceğim. Turnuvanın final aşamasında kesinlikle Manila'da olacağım ve dünyanın 1 numaralı takımı olan İspanya'yı destekleyeceğim. Açıkçası ev sahibi takımlar için heyecanlıyım. Özellikle Filipinler'de basketbola olan sevgi ve tutku seviyesinin ne kadar yüksek olduğunu gördüm. Bunu görmek ve kendim deneyimlemek istiyorum. Umarım oynayacakları oyunla ülkelerini heyecanlandırmaya devam ederler. Japonya ile Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda gördük, üst düzeyde oynayabiliyorlar. Belli ki iyi oyuncuları var. Oyunlarını, liglerini geliştirmeye devam ediyorlar. Dünya Kupası için çok heyecanlıyım.” ifadelerini kullandı.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ERKEKLER DÜNYA KUPASI HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250