Site En Üstü 728x90 - 970x90 (bball)

Manisa'da dümene Ahmet Kandemir geçti

Manisa Büyükşehir Belediyespor başantrenörlük görevi için Ahmet Kandemir ile sözleşme imzaladı.

Manisa'da dümene Ahmet Kandemir geçti

Manisa BBSK Başkanı Bora Çaylan, imza töreni sonrasında yaptığı açıklamada, “Süper Lig’deki ilk sezonumuzu zorlu ama güzel bir şekilde tamamladık. Sezon sonu itibarıyla Hakan Demir hocamızın da İran Milli Takımında görev üstlenmesi sonucunda Başantrenörlük görevi için yeni bir arayışa girdik. Ahmet hocamız da bu süreçte Kosova’daki görevini tamamlamıştı. Kendisi zaten basketbol camiasının tanıdığı, bildiği önde gelen isimlerden biriydi. 2-3 gün takımla ilgili istişarelerde bulunduk. En sonunda anlaşmamızı da nihayete erdirdik. Bugün de imzaya dökerek önümüzdeki yıl için Ahmet hocamızla çalışmaya karar verdik. Kulübümüz ve kendisi için hayırlı olsun” dedi.

Çaylan açıklamasının devamında, “Geçen yıl ki hedefimiz gerçekçi olarak ligde tutunmaktı. Küme düşme riski yaşamamaktı. Bunu da Allah’a çok şükür başardık. Ligi hedeflediğimiz yerde tamamladık. Şimdi hedefimizi bir üst noktaya çıkardık. Bu sene hedefimiz play-off bandının içinde yer almak. Play-off bandında da ligin sürpriz, renk veren bir takımı olmayı düşünüyoruz”.


Çaylan açıklamasının son bölümünde ise şu ifadelere yer verdi: “Bunun dışında da ligde bitirdiğimiz sıralamadan dolayı FİBA’dan Avrupa Kupası davetiyesi gelebilir. Bu konu daha netleşmedi. Kısacası orada da ülkemizi, şehrimizi en iyi şekilde temsil etmek için mücadele edeceğiz.”

Tecrübeli isim Ahmet Kandemir ise imza töreninden sonra yaptığı açıklamada, “Öncelikle geçen sezon Süper Lig’deki ilk sezon olmasına ve sancılı başlamasına rağmen bence hedeflenen yerde bitti. O yüzden Hakan Demir Hocayı ve ekibini tebrik ederim. Sezonu iyi bir yerde tamamladılar. Çünkü, lige ilk çıktığında yeni kulüpler için ilk sezon zor oluyor. Bunu başarıyla atlattıklarını düşünüyorum. Tabi kulübün hedefleri var. Kulüp Başkanımız Bora Çaylan, Genel Menajerimiz Nihat Mala ile kulübün hedeflerini konuştuk. Kulübün hedefleri hem Süper Lig’de kalıcı olmak, daha yukarılara tırmanmak hem de Avrupa seviyesinde başarılar elde etmek. Hiçbir sıkıntısı olmayan, basketbolu seven bir şehir Manisa. Bunların hepsi birleştiği zaman da bu görevi kabul etmek de benim için büyük mutluluk oldu. Burada olmaktan mutluyum. Çok güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Öncelikle iyi bir ekip kuracağız. Daha iyi bir takım kuracağız. Kalıcı bir takım kuracağız. Bunların hepsini hep birlikte başaracağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Başantrenörlük görevine getirilen Ahmet Kandemir açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi: “Çok mücadeleci bir takım yaratmaya çalışacağız. Kazandığın zaman herkes alkışlıyor. Kaybettiğin zaman da taraftar tarafından alkışlanabilir bir oyun ortaya koyduysanız siz doğru yoldasınız demektir. Bizim de en büyük kriterimiz bu olacak. Son topa kadar mücadele eden, maçı bırakmayan bir takım yaratmaya çalışacağız. Bunun için zamanımız da var. Doğru isimlerle, doğru zamanlarda birleştirip bu takımı yaratabileceğimizi düşünüyorum.”  
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BASKETBOL SÜPER LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250