Haluk Yıldırım: Hedef Dünya Kupası, kendimize güveniyoruz

Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar Direktörü Haluk Yıldırım, A Milli Takımımızın Dünya Kupası eleme maçlarından önce tbf.org.tr için özel açıklamalarda bulundu.

Haluk Yıldırım: Hedef Dünya Kupası, kendimize güveniyoruz

Haluk Yıldırım: “Yeni statü ile oynayacağız. Uzun süredir sezon içinde Milli Takım maçları yapılmıyordu. Bursa’da oynamayı tercih ettik. Seyircimizin Cuma akşamı Bursa’daki salonu doldurmasını bekliyoruz. Heyecanlıyız. Pazartesi günü toplandık, maça kadar fazla da bir vaktimiz yok… Letonya maçımız Cuma akşam 19:00’da gerçekleşecek. Cumartesi günü Kiev’e geçeceğiz. Pazar günü de deplasmanda oynayacağımız Ukrayna maçımız var, ardından Pazar akşamı İstanbul’a dönmüş olacağız. Şu anda aklımızdaki tek hedef Dünya Kupası’na katılabilmek. Bu bizim için çok önemli. Yeni bir jenerasyonla yola çıkıyoruz ve kendimize güveniyoruz.”

 

“Avrupa Şampiyonası’nda Letonya ile mücadele etmiştik ancak bizde olduğu gibi onların ekibinde de değişiklikler var. Önümüzdeki kısa zamanda en iyi şekilde hazırlanmaya çalışacağız. Geçen yaz Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiğimiz enerjiyi yine sergileyerek Letonya gibi önemli bir rakibi geçmek istiyoruz. İnşallah ilk maçımızda saha ve seyirci avantajımızı kullanarak bu yola galibiyetle başlarız.”

 

“Öncelikli hedefimiz tabii ki Dünya Kupası’na katılmak ama sonrasında Olimpiyat Oyunları için de yolumuzun açılmasını istiyoruz. Dünya Kupası’nda bu sene 32 takım mücadele edecek ve ilk yedi takım 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele etmeye hak kazanacak. Mutlaka Dünya Şampiyonası’nda yer almak ve 2020 yılında da ilk defa Olimpiyatlarda olmak istiyoruz.”

Röportaj: Şansın Tokyay
Fotoğraf: Ahmet Tokyay

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ERKEK A MİLLİ TAKIM HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250