Caner Yıllar: Ligde belli takımların güçleri birbirine denk

Yalova VIP başantrenörü Caner Yıllar, tbf.org.tr için takımını ve ligin dinamiklerini değerlendirdi.

Caner Yıllar: Ligde belli takımların güçleri birbirine denk

-Neyi hedefleyen, nasıl bir ekip kurdunuz bu sezon için?

Caner Yıllar: Bütçemiz ölçülü bir bütçe, haliyle kısıtlı bir hareket alanımız var. Bu sene de geçen senekine benzeyen bir takım kurduk. Ligimizin kalitesi her sezon artıyor. Bu sezon da dört takım lige veda edecek, takım sayısı azalacak. Öncelikli hedefimiz ligde yerimizi sağlamlaştırmak. Alabileceğimiz maksimum galibiyeti alarak ilerleyeceğiz.

-Ligde ciddi bütçeler ile yola çıkan rakipleriniz var ve onlarla mücadele edeceksiniz. Siz kendi adınıza mütevazı bir yapıdan bahsettiniz…

Caner Yıllar: Evet, bizim sahip olduğumuz olanaklar belki bahsettiğin takımların çok altında. Şu da unutulmasın biz iki senedir bu şartlar ile mücadele ediyoruz. İlk senemizde play off oynama başarısı gösterdik. Geçen sezon ise dokuz tane maçımızı bir, iki ve üç sayılar ile kaybederek ligde kaldık. Bunların sadece dört veya beşini kazanmış olsaydık yine play off oynayacaktık. Belli takımlar arasında güç dengelerinin birbirine yakın olduğunu da rahatlıkla söyleyebilirim. Tahmin ediyorum ki bu sene de benzer durumlar yaşayacağız. Süper Lig’e yükselme hedefinde olan ekiplerin biz ve bizim dengimiz olan takımları yenerek ilerleyeceğini, bizim de kendi aramızdaki denk mücadeleler ile sıralamadaki yerimizi belirleyeceğimizi düşünüyorum.

-Kadro yapınız ve bu sezon için sahip olduğunuz motivasyondan da bahsedebilir misiniz?

Caner Yıllar: Takımımız, iki tecrübeli oyuncu dışında tamamen genç isimlerden kurulmuş bir ekip. Bu kadro ile daha önce de söylediğim gibi elimizden gelen en çok galibiyeti alarak olabildiğince üst sıralara tırmanmak istiyoruz.  Kümede kalma diye bir hedef koymayı mantıklı bulmuyorum. Ne oyuncuları böyle motive edebiliriz ne de ben böyle motive olabilirim. Ligde rahat edeceğimiz, orta sıralarda bir yerde olmak bizim öncelikli amacımız.

-Peki, ekibinizin nasıl özellikleri var? Bu sene nasıl bir Yalova VIP izleyeceğimizi öngörmek için henüz erken mi?

Caner Yıllar: Erken tabii çünkü biz sezona çok geç başladık. Takımımızı geç toparladık ve birbirimize alışma sürecinin hala içindeyiz. Sporcularımızın çoğu daha önce beraber çalışmadığım, genç oyuncular. Onların özelliklerine göre takımı yönetmeye çalışacağım. Neticede benim kendi özelliklerim hırslı, sert ve baskılı müdafaa, hızlı hücum gibi özellikler. Oysa şu anda çalıştığımız bu takımla bunu yapamam. Dolayısı ile ben onlara uymak durumundayım. Mevcut takımımıza uygun bir oyun yapısı ile oynamak amacındayım. Onlara uyacak bir sistemi de oturtmamıza az kaldı diye düşünüyorum.  

Röportaj: Şansın Tokyay
Fotoğraf: İbrahim Acar
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER TÜRKİYE KADINLAR BASKETBOL LİGİ HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250