07-11-2019 FİBA EUROPE CUP

Bahçeşehir Romanya’da galip

FIBA Europe Cup üçüncü hafta müsabakasında Romanya ekibi CSU Sibiu’ya konuk olan takım, iyi bir oyunla sahadan 83 – 81 galip ayrılarak gruptaki ikinci galibiyetini elde etti.

Bahçeşehir Romanya’da galip

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Dwight Hardy, Can Altıntığ, JaJuan Johnson, Mangok Mathiang; ev sahibi ekip CSU Sibiu ise Jordan Chatman, Randal Falker, Jared Jordan, Isaiah Philmore, Rolland Torok beşiyle başladı. Maça iki ekip de hücumda kolay sayılar bularak başlarken ilk beş dakikalık bölüm Bahçeşehir Koleji’nin 13-12’lik üstünlüğüyle geçildi. Can Altıntığ, üst üste bulduğu isabetlerle skoru 20-14’e getirince ev sahibi, çeyreğin bitimine 2 dakika 56 saniye kala mola aldı. Molanın ardından da oyundaki üstünlüğünü sürdürmeyi başaran Bahçeşehir Koleji, maçın ilk dörtte birlik bölümünü 29-22 önde kapattı. Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe de iyi başladı ve skoru 38-30’a getirdi ancak hücumda yapılan birkaç hata sonrasında Koç Zafer Aktaş, devrenin bitimine 5 dakika 40 saniye kala molayı aldı. Ev sahibi ekip devrenin son bölümüne doğru farkı biraz eritse de soyunma odasına 48-44’lük skorla önde giden taraf Bahçeşehir Koleji oldu.

Bahçeşehir Koleji ikinci yarıya 7-2’lik hızlı bir seriyle başladı ve henüz iki dakika dolmadan CSU Sibiu’yu mola almaya zorladı. Bahçeşehir Koleji molanın ardından farkı bir ara 12’ye kadar çıkarsa da CSU Sibiu’yu çeyreğin bitimine 2 dakika 14 saniye kala skoru 61-55’e getirince mola aldı. Bahçeşehir Koleji, çeyreğin son bölümünde rakibinin kendisine daha fazla yaklaşmasına müsaade etmedi ve maçın son dörtte birlik bölümüne 66-58 önde girdi. Bahçeşehir Koleji son çeyreğe hücumda biraz kısır başlasa da, son beş dakikaya girilirken Dwight Hardy’nin kritik üçlüğüyle farkı yeniden 8 sayıya çıkardı ve CSU Sibiu molası geldi (73-65). Ev sahibi ekip molanın ardından maçın son iki dakikasında skoru 73-79’a getirince molayı bu kez Bahçeşehir Koleji aldı. Moladan JaJuan Johnson’ın basketiyle dönerek farkı üç topa çıkaran Bahçeşehir Koleji, son bölümde hata yapmadı ve sahadan 83 - 81 galip ayrılarak FIBA Europe Cup D Grubundaki üçüncü maçında ikinci galibiyetini elde etti. 

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 16 sayıyla JaJuan Johnson (2 ribaunt, 1 top çalma), 15 sayıyla Trae Golden (13 asist, 3 ribaunt) ve 13 sayıyla Mangok Mathiang (13 ribaunt, 1 top çalma) oldu.


HABER VİDEOSU

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER FİBA EUROPE CUP HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250