13-11-2019 FİBA EUROPE CUP

Bahçeşehir evinde kazanarak garantiledi

FIBA Europe Cup 4.haftasında Bahçeşehir Koleji konuk ettiği Fribourg Olympic'i 79-70 mağlup ederek gruptan çıkmayı garantiledi.

Bahçeşehir evinde kazanarak garantiledi

Bahçeşehir Koleji mücadeleye Trae Golden, Dwight Hardy, Can Altıntığ, JaJuan Johnson ve Mangok Mathiang; konuk ekip Fribourg Olympic ise Xavier Pollard, Brandon Garret, Timothy Derksen, Juwann James, Marco Lehmann beşiyle başladı. İki ekip de mücadeleye hücumda oldukça sıkıntılı başlarken ilk beş dakikalık bölüm, konuk ekibin 6-4’lük üstünlüğüyle geçildi. Bahçeşehir Koleji çeyreğin ikinci bölümünde Hadi Özdemir ve JaJuan Johnson’ın etkili oyunuyla hücumda daha rahat üretmeye başladı ve maçın ilk dörtte birlik bölümünü 17 – 15 önde kapattı.

Bahçeşehir Koleji ikinci çeyreğe harika bir savunma konsantrasyonuyla başladı ve rakibine ilk üç dakikada yalnızca 1 sayı imkanı verince devrenin bitimine 6 dakika 45 saniye kala Fribourg molası geldi (21-16). Molanın ardından Bahçeşehir Koleji farkı bir ara çift hanelere kadar çıkartsa da Fribourg 6-0’lık bir seri yakalayarak skoru 28 – 24’e getirdi ve devrenin bitimine 3 dakika 34 saniye kala bu kez de Bahçeşehir Koleji molası geldi. Devrenin son bölümünde Bahçeşehir Koleji oyundaki üstünlüğünü sürdürdü ve soyunma odasına 37 – 32 önde gitti.

Bahçeşehir Koleji üçüncü çeyreğe hücumda yavaş başladı ve ilk beş dakikalık bölüm 43 – 43 eşitlikle geçildi. Çeyreğin ikinci bölümünde iki takım da üretmekte güçlük yaşarken maçın son dörtte birlik bölümüne Bahçeşehir Koleji’nin 53 – 52’lik üstünlüğüyle gidildi.

Son çeyreğe Mangok Mathiang’ın istekli oyunuyla başlayan Bahçeşehir Koleji skoru 57 – 52’ye getirdi ve maçın bitimine 8 dakika 16 saniye kala Fribourg Olympic molası geldi. Molanın ardından Bahçeşehir Koleji farkı bir ara 7 sayıya kadar çıkarttı ancak Fribourg farkı 2 dakika 36 saniye kala 1’e indirince bu kez de Bahçeşehir Koleji molası geldi. Moladan Trae Golden’ın üst üste 5 sayısıyla dönen Bahçeşehir Koleji skoru 75 – 70’e getirdi ve maçın bitimine 1 dakika 11 saniye kala konuk ekibi mola almaya zorladı. Maçın son bölümünde hata yapmayan Bahçeşehir Koleji müsabakadan 79 – 70 galip ayrılarak FIBA Europe Cup’ta adını bir üst tura yazdırdı.

Bahçeşehir Koleji adına müsabakanın en skorer isimleri 24 sayıyla Trae Golden (9 asist, 2 ribaunt), 14’er sayıyla Cameron Clark (2 asist, 2 ribaunt) ve JaJuan Johnson (9 ribaunt, 2 blok) oldu.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER FİBA EUROPE CUP HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250