Anadolu Efes finalde...

İntegral Forex Türkiye Kupası yarı final mücadelesinde Anadolu Efes, Pınar Karşıyaka'yı 79-74 mağlup ederek adını finale yazdırdı.

Anadolu Efes finalde...

Anadolu Efes, karşılaşmaya Dunston ve Doğuş Balbay’ın basketleriyle başlarken, Pınar Karşıyaka, rakibine Summers ve Ponitka’nın 3 sayılık basketleriyle karşılık verdi ve 4. dakikayı 9-7 önde geçti. Cedi Osman ve Heurtel’in de devreye girmesiyle kontrolü eline alan İstanbul ekibi, ilk çeyreği 21-17 üstün bitirdi. Thomas’ın 3 sayılık basketiyle 2. çeyreğe giren Anadolu Efes, Dunston’ın pota altı sayılarıyla 12. dakikada farkı 9 sayıya çıkardı: 26-17. Yaptığı baskılı savunma sonrasında kaptığı topları Ponitka, Owens ve Summers ile skora çeviren İzmir temsilcisi, yakaladığı 8-3’lük seriyle 14. dakikada farkı 4 sayıya (29-25) indirdi. Brown ile 3 sayı çizgisinin gerisinden art arda isabetler bulan Pınar Karşıyaka, yine bu oyuncunun serbest atış çizgisinden ürettiği sayılarla 18. dakika içinde 36-35’lik skorla üstünlüğü eline geçirdi. Anadolu Efes, Muhammed Baygül’ün sayılarına Brown ile yanıt verdi ve soyunma odasına 39-38 üstün gitti.

Üçüncü periyoda iyi giren taraf Anadolu Efes oldu. Dunston ve Granger ile etkili olan İstanbul ekibi, 22. dakikada 5 sayılık fark yakaladı: 43-38. Summers ile üst üste sayılar üreten Pınar Karşıyaka, 7-2’lik seri bularak 25. dakikada skora bir kez daha denge getirdi: 45-45. Dunston, Granger ve Honeycutt’ın basketleriyle rakibine 9-2’lik seriyle yanıt veren Anadolu Efes, 27.dakikada farkı tekrar 7 sayıya (54-47) çıkardı. Pınar Karşıyaka, Green ve Owens ile skor bulsa da Anadolu Efes, çeyreği 61-56 önde tamamladı. Anadolu Efes, final periyodunda Heurtel, Granger ve Dunston ile etkili olmaya devam etti. Rakibinin hücumlardan boş dönmesini iyi değerlendiren İstanbul temsilcisi, 35. dakikayı 68-62 üstün geçti. Green ve Brown’un etkili oyunlarıyla maçta kalan Pınar Karşıyaka, bitime 2,5 dakika kala 70-69’luk skorla farkı 1 sayıya düşürdü. Brown ile dış atışlardan, Dunston ile de pota altından skor üreten Anadolu Efes, son 1,5 dakikaya 75-69 önde girdi. Heurtel önderliğinde rakibinin öne geçme çabalarını karşılıksız bırakan Anadolu Efes, karşılaşmadan 79-74 galip ayrıldı.


Anadolu Efes                                                                          Pınar Karşıyaka
HABERE YORUM YAZIN

Niyazidurmasoğul 20-02-2017 14:35

Bu bütçe kadar hatta daha azıyla bile üstelik daha çok Türk oyuncuyla daha iyileri yapılmıştı. Göstermelik Dört genç oyuncuya kontrat yapılmış iki tanesi sürekli A Takımla gezdiriliyorlar Gelişim takımında bütün setleri bunların üstünden oynayıp skor yaptırıyorlar 40 dakika oynatıp camiayı kandırdıklarını sanıyorlar. Y.Giresun,Banvit ve Tofaş Kadrolarındaki gençlere bakın bakalım da gerçekler yüzünüzde patlasın.

DİĞER Erkekler Türkiye Kupası HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250