09-05-2017 MERT ERBOY
MERT ERBOY

MERT ERBOY

İzmir’in bu sezon başarı için elinde kalan son 4 takımı

Basketbol şehri dediğimiz İzmir’in Türkiye Liglerinin en tepesinde sadece bir takımı var; o da erkeklerde Pınar Karşıyaka...

Ülkenin neredeyse en çok basketbol spor okulu olan şehrinde yıllardır altyapılardan oyuncu yetişmemesinin nedenini uzun uzun yazmaya gerek yok. Birkaç idealist kulüp dışında herkes bu işi artık sadece para kazanmak uğruna yapıyor!. Maalesef birbirleriyle yarış içinde olan veliler de bu duruma çanak tutuyor.

Altyapı olmadan üstyapıda başarı kazanılmayacağı gerçeği de apaçık ortada...

Süper Lig’de acaba Pınar Karşıyaka’nın yanında ikinci bir İzmir takımı olacak mı diye bizleri heyecanlandıran Petkim’de, TBL Playoff serisinde Acıbadem’e geçilerek yüksek bütçeli bir sezonu daha hüsranla noktaladı.

Pınar Karşıyaka’nın son iki sezonu arattığı; Gelişim Koleji’nin lige tutunmaya sevindiği; İzmir Büyükşehir Belediyespor’un son anda ligde kalmasının ardından gözler İzmir’in bu sezon başarı için elinde kalan son 4 takımına çevrildi.  Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde Bornova Becker; Erkekler Bölgesel Ligi’nde Bornova Belediyespor ve Kadınlar Bölgesel Ligi’nde Bayraklı Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor.

Bu dört takım da bir üst lige çıkabilmek için ter dökecekler.

Kadro derinliği ve tecrübeli isimleriyle Bornova Becker ummadık bir kaza yapmazsa uzun yıllar sonra Kadın Basketbolunun en üst liginde İzmir’i temsil edecek.

Bornova Belediyespor TB2L’de üçüncü İzmir ekibi olmak için son virajda zorlu ekiplerle karşılaşacak. Bornova ekibinin de en büyük artısı tecrübeli isimleri ve her zaman arkalarında olan Belediye Başkanları...

Bu sezon bileği bükülmeyen Bayraklı Belediyespor TKBL uğruna Adana’da son virajı dönmeye çalışırken; İzmir Büyükşehir Belediyespor’da sürpriz peşinde olacak.

İsteğim dört takımında hedefe varması ama tahminim ikisinin mutlu sona ulaşacağı yönünde...

Bakalım, bekleyip göreceğiz...

 
MERT ERBOY Diğer Yazıları
Detay Sağ 1 - 300x250 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250