Zeynepgül Ene: Tüm maçları kazanabilecek güce sahibiz

A Milli Kadın Takım Menajeri Zeynep Gül Ene, NTV Spor’da yayınlanan Spor Aktüel programına konuk oldu.

Zeynepgül Ene:  Tüm maçları kazanabilecek güce sahibiz

Ercan Taner’in sorularını yanıtlayan Zeynep Gül Ene’nin öne çıkan başlıkları şu şekilde:

Tüm Maçları Kazanabilecek Güce Sahibiz
“Avrupa’nın en iyi takımları şampiyonada mücadele edecek. Tecrübeli ve eski oyuncularıyla ya da jenerasyon değişikliğiyle, sürpriz genç isimlerden kurulu ekipler var. Biz de aynı şekilde tecrübeli oyuncularımızın bilgisi ve gençlerimizin de enerjisini birleştirerek turnuvaya iyi başlamak istiyoruz. Grubumuzda kolay maç yok. Bizim çok iyi oynamamız ve hedeflediğimiz şeyleri yapmamız lazım. Tüm maçları kazanabilecek gücümüz var. Ama istediğimiz oyunu ortaya koyamazsak kaybedebiliriz. Tek dezavantajımız, ligimizin geç bitmesi. Ama kulüplerimiz çok güzel bir sezon geçirdiler. Eurocup ve Euroleague’de ekiplerimiz çok başarılı oldular. Geçmiş yıllarda da bu oyuncular Avrupa’nın üst seviyesinde oynadılar. Grubumuzda ilk rakibimiz Slovakya... Belarus da Avrupa Basketboluna damga vuran takımlardan birisi. Ama çok iyi iki oyuncusu kadroda yer almıyor. Onların yerine koyacakları oyuncular önemli... Ama biz, önce kendi oyunumuza bakıyoruz.”

“Bir oyun sisteminde her oyuncunun rolleri çok önemli. Nevriye Yılmaz gibi oyuncuların milli takımdaki başarıları azımsanmayacak kadar büyük. Ama teknik heyetin başarısı da zaten burada… Her gelen oyuncuyu ve jenerasyonu bir önceki kadar aynı şekilde oynatabilmek ve o başarılar hedefleyebilmek... Bir takım şeyleri geride bırakmak lazım. Artık önümüze bakıyoruz. Genç oyuncularımızla bu kadromuzla neler yapabiliriz onu hedefliyoruz.”

İlk 6 İçerisinde Olmamız Çok Değerli
“Kadın basketbolu olarak FIBA Dünya sıralamasında 7.sıradayız… Bu, turnuva katılımı ve galibiyetlerle orantılı. Eğer Dünya Şampiyonası’na katılamazsak, sıralamada geriye düşeriz. İlk hedefimiz madalya… Ama 6.bile olsak, İspanya’nın ilk 5 içerisinde kalması durumunda Dünya Şampiyonası’na katılma hakkını elde edeceğiz. O nedenle ilk 6 da olmak da çok değerli.”

Kendimizi Hazır Hissediyoruz
“Hazırlık dönemimiz çok güzel geçti. Acıbadem sağlık ekibiyle çok güzel bir ekip oluşturduk ve bilimden de yararlandırdık. Slovenya’da üç hazırlık maçı oynadık. Ama o zaman daha yükleme dönemindeydik. Bu hafta sonu oynadığımız iki Letonya maçını izlediğimizde takım şuan turnuvaya hazır gözüküyor. Bu işin mental hazırlığı da çok önemli. Performans ekibimizle teknik ekibimiz çok güzel bir dönem geçirdi. Turnuvaya mental anlamda da hazır olmak çok değerli. Ama sonuçta inişler-çıkışlar ve aksilikler var. Kendimizi hazır hissediyoruz. İnşallah da hem bizim hem de halkımızın hedeflediği sonuçları alırız.”
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KADIN A MİLLİ TAKIM HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250