01-02-2018 GENEL

Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü Tofaş'ın

Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü’nün sahibi bu yıl ‘Yeni Nesil Tofaş’ Projesi ile Tofaş Spor Kulübü’nün oldu.

Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü Tofaş'ın

Türk Basketboluna uzun yıllar her alanda hizmet etmiş olan eski Federasyon Başkanı Osman Solakoğlu'nun anısını basketbola ve topluma faydalı olacak şekilde yaşatmak hedefiyle Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve Solakoğlu Ailesi tarafından ilk kez 2005 yılında düzenlenmeye başlanan “Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü’nün sahibi bu yıl Yeni Nesil Tofaş Projesi ile Tofaş Spor Kulübü oldu.

 

Ülkenin dört bir yanından ödülün ruhu kapsamında hizmet ettiği düşünülen 8 aday projeyi değerlendirmeye alan “Seçici Kurul”, tüm adaylar ve projeler için belirlenen 12 kritere ayrı ayrı puan vererek birinciyi belirlerken, ödülün ruhuna uygun şekilde basketbol vasıtasıyla topluma/çevrelerine yararlı hizmetler vermiş, çocukların/gençlerin eğitimine/gelişmesine olağanüstü katkıda bulunması kriterlerinden toplam 252 puan alan Yeni Nesil Tofaş projesi birinciliğe layık görüldü.

 

Bursa’nın çeşitli bölgelerinde sosyal açıdan durumu olmayan çocuklara, bulundukları bölgelerde basketbol eğitimi veren Yeni Nesil Tofaş, internet sitesinden uzmanlar aracılığıyla çekilen E-Learning videolarıyla çocuklara, ailelere ve antrenörlere eğitim programları ile destek olurken, Bursa’nın 12 farklı bölgesinde 1000’den fazla çocuğa ulaşmıştır. Yeni Nesil Tofaş Projesi kapsamında 2020 yılına kadar 50 bin kişiye ulaşılması hedeflenmektedir. Tofaş Spor Kulübü olarak imkanı kısıtlı olan çocuklarımıza basketbol eğitimi vererek sporda fırsat eşitliği yaratmak için oluşturulan proje, gerek basketbol eğitimleri gerekse e-learning ve diğer eğitmenleri vasıtasıyla çocuklara yeni bir kültür kazandırmayı da amaçlamaktadır.

 

3 Şubat 2018 tarihinde Feriköy Mezarlığı’nda saat 11.00’de yapılacak anma törenine TBF yetkilileri, Solakoğlu ailesi, sevenleri ve basketbol camiasının önde gelen isimleri katılacak. Bu yıl 13.’si verilecek "Osman Solakoğlu Basketbolla Topluma Hizmet Ödülü” 3 Şubat Cumartesi günü saat 17.00’de oynanacak Galatasaray Odebank– Darüşşafaka  maçı öncesinde Tofaş Spor Kulübü’ne ödülü taktim edilecek.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GENEL HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250