06-07-2018 NBA

NBA ve Fransız Kalkınma Ajansı Afrikalı gençlerin gelişimi için iş birliği yapacak

Fransız Kalkınma Ajansı AFD, Fildişi Sahili, Fas, Senegal, Nijerya ve diğer Afrika ülkelerindeki basketbol altyapısını geliştirecek basketbol programlarını içeren sosyal teşvik anlaşmasını açıkladı.

NBA ve Fransız Kalkınma Ajansı Afrikalı gençlerin gelişimi için iş birliği yapacak

NBA ve AFD iş birliğinin duyurusu Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron tarafından Nijerya'nın Lagos şehrinde bulunan Lycée Français Louis Pasteur Okulu'nda yapıldı. AFD Genel Müdürü Rémy Rioux; NBA Afrika Başkan Yardımcısı Amadou Gallo Fall; NBA Global Büyükelçisi Dikembe Mutombo'nun huzurunda; Portland Trail Blazers oyuncusu Al-Farouq Aminu; eski NBA oyuncuları Ronny Turiaf, Pops Mensah-Bonsu, Olumide Oyedeji ve Obinna Ekezie; Nijerya Dışişleri Bakanı Geoffrey Onyema; ve Fransa Nijerya Büyükelçisi Denys Gauer gibi isimler de düzenlenen organizasyona katıldılar.
 

NBA ve AFD, Afrika'da karşılıklı ve uzun süredir devam eden taahhüdünü, altyapılara yönelik yaptığı ekipman ve eğitimler aracılığıyla genişletmeyi hedeflemektedir. NBA ve AFD, aynı zamanda koçluk, mentorluk ve liderlik gelişimine odaklanan yerel örgütlere ve toplum liderlerine sürdürülebilir kaynak sağlamayı planlamaktadır. NBA ve AFD, sürdürülebilir kalkınma, eğitim, sağlık, vatandaşlık, sosyalleşme, cinsiyet eşitliği ve girişimcilik gibi konularda da gençlerin farkındalığını artırmak ve spor eğitiminin yanı sıra bu konularda da eğitimlerine katkı sağlamayı amaçlayacaktır.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER NBA HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250