İlk yarı finalist Türk Telekom

Erkekler Türkiye Kupası’nın açılış mücadelesinde Türk Telekom, Galatasaray Doğa Sigorta’yı 85-79’luk skorla mağlup etti.

İlk yarı finalist Türk Telekom

Oyuna Webster ve Harrison ikilisinin sayılarıyla başlayan Galatasaray Doğa Sigorta, ilk dakikayı 6-0 önde geçti. İlk sayılarını Kenny Gabriel ile bulan Türk Telekom, pota altında da Stimac’ı kullanarak etkili oldu. İlk 5 dakikayı 10-8 üstün geçen Ankara ekibi karşısında hücumları değerlendiren Galatasaray Doğa Sigorta, 8.dakikada Erol Can Çinko’nun üç sayılık basketiyle durumu 21-17’ye getirdi. Mücadelenin ilk periyotu, Landesberg’in serbest atış çizgisinden bulduğu sayılar sonrasında 22-22 eşitlikle tamamlandı. İkinci çeyreğin başında iki takımda skorda skor üretmekte zorlandı. Bu bölümde Landesberg ile dört sayı kaydeden Türk Telekom, skoru da 26-22 yaptı. İkinci çeyrekteki ilk sayılarını Ayberk Olmaz ile bulan Galatasaray Doğa Sigorta, rakibinin de serisine son verdi. Hücumda iki takımında skor bulmakta zorlandığı bölümde Vladimir Stimac’ın basketiyle Ankara ekibi 32-29’luk skorla üstünlüğünü korudu. Mola alan Sarı Kırmızılılar, aranın ardından Hayes ve Auguste ikilisiyle sayılar kaydetti. Mücadelenin ilk yarısını Galatasaray Doğa Sigorta 41-38 önde kapattı.


Üçüncü periyotun ilk sayılarını Türk Telekom, Kenny Gabriel ve Vladimir Stimac ikilisiyle buldu. Webster’ın üç sayılık basketiyle rakibinin serisine son veren Sarı Kırmızılılar,  Auguste ile de pota altını kullandı. Hakem molasının ardından iki takımda top kayıpları yaparak hücumları değerlendiremedi. Mücadelenin dördüncü çeyreğine 64-57 üstün giren Türk Telekom, karşılaşmanın final periyotunda Vladimir Stimac’ın sayılarıyla durumu 67-60’a getirdi. Nigel Hayes ve Göksenin Köksal’ın basketleriyle skor üreten Galatasaray Doğa Sigorta, 35.dakikada skorda eşitliği yakaladı (69-69). Son bölümleri büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmada bitime 30 saniye kala Vladimir Stimac’ın basketiyle Türk Telekom 80-77 öne geçti. Kalan bölümde kontrolü elinden bırakmayan Türk Telekom, maçtan da 85-79 galibiyetle ayrıldı.


Türk Telekom: Landesberg 27, Redding 8, Gabriel 6, Campbell 9, Stimac 21, Kaya Peker 2, Yunus Emre Sonsırma 6, Nusret Yıldırım 2, Fikret Can Akın 1, Metin Türen 3, Polat Kaya
Galatasaray Doğa Sigorta: Webster 12, Harrison 11, Hayes 13, Auguste 21, Göksenin Köksal 12, Klobucar, Ege Arar, Erol Can Çinko 5, Ayberk Olmaz 2, Caner Erdeniz 3


HABER VİDEOSU

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER Erkekler Türkiye Kupası HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250