10-11-2017 THY EUROLEAGUE

Anadolu Efes siftahı Barcelona'da yaptı

THY Euroleague 6.hafta mücadelesinde Anadolu Efes deplasmanda Barcelona Lassa'yı 89-85 mağlup ederek ilk galibiyetini elde etti.

Anadolu Efes siftahı Barcelona'da yaptı

Anadolu Efes, deplasmanda Barcelona'ya karşı maça etkili başlayan taraf oldu. Özellikle Ricky Ledo'nun etkili oyunuyla Anadolu Efes, 3:57 kala 11-19 üstünlüğü yakaladı. Barcelona, Kevin Seraphin'i pota altında etkili kullansa da temsilcimiz ilk çeyreği 15-26 önde geçti. İkinci çeyreğin ilk bölümünde farklı oyunculardan sayılar bulan Barcelona, farkı azaltsa da Stimac ile basketler bulan temsilcimiz ilk 5 dakikalık bölümü 23-32 önde tamamladı. Heurtel ve Koponen ile basketler bulan Barcelona farkı azaltsa da Ledo ile sayılar bulan temsilcimiz ilk yarıyı 35-42 önde kapattı.


Üçüncü çeyreğe Barcelona, Kevin Seraphin'in basketleriyle etkili başladı ve farkı ilk dakika içinde 3 sayıya kadar indirmeyi başardı. Fakat Seraphin'in sportmenlik dışı faulü sonrası Efes oyunda tekrar kontrolü eline almayı başardı. Çeyreğin son bölümünde McCollum ve Ledo ile basketler bulan temsilcimiz periyodu 57-67 önde tamamladı. Son çeyreğe Stimac'ın basketleriyle etkili başlayan temsilcimiz ilk 5 dakikalık bölümün sonunda 61-76 üstünlüğü yakaladı. Kalan bölümde Stimac'ın yanına katkı anlamında Errick McCollum'u da ekleyen temsilcimiz farkı korumayı başardı. Fakat oyunun son anlarında hatalar yapan temsilcimiz farkın kapanmasına izin verse de karşılaşayı 89-85 kazanarak ilk galibiyetini elde etti.
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER THY EUROLEAGUE HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250