25-09-2018 GENEL

12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri tamamlandı

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından 2005 yılından bu yana organize edilen 12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri, İstanbul’da tamamlandı.

12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri tamamlandı

Sinan Erdem Spor Salonu'nda düzenlenen seminerin ilk gününde Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) Başkanı Çetin Yılmaz’ın yanı sıra, Darüşşafaka Tekfen Başantrenörü Ahmet Çakı, ‘Darüşşafaka Tekfen'in Erken Hücum Stratejisi’ ve Banvit Başantrenörü Ahmet Gürgen de ‘Altyapıdan Üst Yapıya Giden Yoldaki Teknik Detaylar’ konularında tecrübelerini aktardı.

12. Uluslararası Basketbol Antrenör Semineri’nin ikinci gününde, Hakan Demir, ‘Hücumda Pick and Roll Prensipleri’ ve Anadolu Efes Baş antrenörü Ergin Ataman da ‘Hücumda Saha Paylaşımı, Pick and Roll Oyunlarında Hücum ve Savunma’ konularında eğitim verdi.  Organizasyonun son gününde ise Francesco Cuzzolin (Güç ve Kuvvet Antrenörü) ‘Antrenman Öncesi ve İçindeki Drill Örnekleri’ ve ‘Altyapı Yaş Gruplarında Kuvvetlendirilmesi Gereken Kas Gruplarına Yönelik Çalışma Örnekleri’ üzerine bilgilerini paylaştı.


Kaynak: tef

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GENEL HABERLERİ
Detay Sağ 1 - 300x300 (google)
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Detay Sağ 2 erboy  - 300x250